Tomasz Szuba, Prezes TINES w Prezydium Krajowego Komitetu Kolei Dużych Prędkości SITK RP 🚄

Krajowy Komitet KDP to ciało złożone z 36 ekspertów, przedstawicieli różnych gałęzi mających ogromne doświadczenie w zakresie dużych projektów inwestycyjnych w obszarze infrastruktury. Zadaniem KKKDP jest prowadzenie działalności naukowo-technicznej i opiniodawczej w obszarze: projektowania, budowy i utrzymania kolei dużych prędkości w Polsce.

Grono Prezydium KKKDP składa się z 7 osób, a skład jego przedstawia się następująco:
• prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch – Przewodniczący
• Tomasz Szuba – Wiceprzewodniczący, infrastruktura
• dr inż. Sławomir Jasiński – Wiceprzewodniczący, systemy sterowania
• prof. dr hab. inż. Andrzej Chudzikiewicz – Wiceprzewodniczący, tabor
• Zbigniew Szafrański – Wiceprzewodniczący, zasilanie trakcyjne
• prof. dr hab. Juliusz Engelhardt – Wiceprzewodniczący, sprawy org., prawne i ochrony środowiska
• Waldemar Fabirkiewicz – Sekretarz

„Czuję się zaszczycony, że zostałem zaproszony do tak szacownego grona ekspertów. Przed nami czas niezwykle wytężonego działania. Mam nadzieję, że wypracowane przez Komitet opinie i ekspertyzy będą stanowiły istotne wsparcie Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego w procesie podejmowania niełatwych decyzji, które muszą pogodzić wielorakie interesy różnych stron. Nominacja do Komitetu zbiegła się z czasem obchodów przez TINES 20 rocznicy powstania Spółki. Powołanie mnie do Prezydium KKKDP odczytuję jako wyraz uznania osiągniętej przez TINES pozycji na rynku i wypracowanej opinii partnera rzetelnego oraz liczącego się gracza na rynku innowacyjnych rozwiązań, którego zdanie warto rozważyć w dyskusji” – powiedział Tomasz Szuba, Prezes TINES.

Kompleksowe rozwiązania konstrukcyjne i systemy nawierzchni bezpodsypkowych dla kolei, zapewniające skuteczną izolację wibroakustyczną i gwarancję trwałości: na tory szlakowe, obiekty inżynieryjne – mosty, wiadukty, tunele oraz przejazdy kolejowo-drogowe.

Tramwaj

Kompleksowa oferta trwałych materiałów do budowy torowisk tramwajowych, pozwalających na obniżenie poziomu wibracji i hałasu w otoczeniu trasy.

Kompleksowa oferta trwałych materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych do budowy nawierzchni torów metra, pozwalających na redukcję poziomu wibracji i hałasu w tunelach.