Program obchodów jubileuszu 20-lecia działalności TINES

W dniach 24-26 kwietnia 2024 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem odbyła się XVI. edycja Konferencji Naukowo-Technicznej „INFRASZYN 2024„. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ekspertów i pasjonatów z dziedziny transportu szynowego.

Podczas konferencji, Tomasz Szuba, Prezes Zarządu TINES Rail S.A., wygłosił referat pt. „20 lat działalności TINES na rzecz wdrożenia i rozwoju w Polsce systemów izolacji wibroakustycznej w infrastrukturze torowej dróg szynowych”. Była to doskonała okazja do podsumowania dwóch dekad innowacji i zaangażowania TINES w poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa podróży kolejowych.

 
 
 

Referat „20 lat działalności TINES na rzecz wdrożenia i rozwoju w Polsce systemów izolacji wibroakustycznej w infrastrukturze torowej dróg szynowych” – Tomasz Szuba

 

Referat „Wymagania stawiane matom wibroizolacyjnym w procesie przygotowania i realizacji robót torowych w drogach szynowych” – Dr Inż. Wojciech Oleksiewicz

 

Referat „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym. Społeczna odpowiedzialność z perspektywy TINES– Michał Rybacki

Prezes Zarządu TINES Rail miał okazję przedstawić referat „Stosowanie rozjazdów w bezpodsypkowej nawierzchni torowej” na VI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej – TURNOUTS, która odbyła się 16-17 maja 2024 r. w Miedzeszynie. Wydarzenie to było współorganizowane przez Związek Europejskich Stowarzyszeń Inżynierów Kolejnictwa oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Warszawie.

Konferencja skupiła się na kluczowych zagadnieniach związanych z rozjazdami kolejowymi, w tym:

  • Kluczowy element toru – rozjazd
  • Działania w zakresie utrzymania rozjazdów szynowych, w tym wpływ parametrów RAM na całkowity koszt w cyklu życia rozjazdów (WLCC)
  • Technologia i logistyka zabudowy rozjazdów dla zwiększenia jakości początkowej
  • Proces certyfikacji rozjazdów, w tym dla kolei dużych prędkości – odpowiedzialność i decyzja producenta czy administracyjna
  • Obecnie prowadzone badania, pomiary i procesy utrzymaniowe – nowe wyzwania i potrzeby rynku
  • Ocena znaczenia zmian oraz ryzyka związanego z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych
  • Kierunki rozwoju technologii wytwarzania i procesów specjalnych podczas produkcji i instalacji rozjazdów
  • Najnowsze rozwiązania w monitorowaniu i diagnostyce rozjazdów
  • Systemowe podejście do dostaw rozjazdów jako zintegrowanych wyrobów wraz z systemami sterowania ruchem kolejowym, ogrzewania ruchomych elementów i systemem monitorowania stanu.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa. Takie spotkania są nieocenioną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, które przyczyniają się do dalszego rozwoju technologii w branży kolejowej.

Jesteśmy obecni na wydarzeniu organizowanym przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. – Komisja Torowa IGKM, które odbywa się w dniach 23-24 maja 2024 r. w Warszawie. Tematyka konferencji skupia się na torowiskach zielonych, a my mieliśmy zaszczyt przedstawić nasze innowacyjne rozwiązanie – zintegrowana nawierzchnię tramwajowo-trawiastą TINES TRAM EKO SLAB.

   
 
 
 

Nasza wiedza w tej dziedzinie jest ogromna. Pierwsze torowisko zielone TINES zostało zabudowane w 2004 roku. Już od 20 lat zdobywamy doświadczenia i cieszymy się, że możemy się nimi z Wami podzielić.

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku w Hotelu „Villa Verde” w Zawierciu odbyła się X Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Rozwiązania skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn w aspekcie prawnym, ekonomicznym i technicznym”, której organizatorem było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat honorowy konferencji objął m.in.  Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury. Konferencja przyciągnęła wielu znakomitych gości i prelegentów, była platformą do wymiany wiedzy w zakresie tematu konferencji.

 

Impreza zbiegła się z obchodami 20-lecia TINES, które firma uświetniła przygotowaniem dwóch prezentacji w ramach II sesji konferencji. Pierwszą z nich 20 lat działalności TINES na rzecz wdrożenia i rozwoju w Polsce systemów skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn” zaprezentował Tomasz Szuba, Prezes TINES, podsumowując całokształt osiągnięć TINES na przestrzeni lat istnienia firmy.

 
 
Wprowadzeniem do właściwej prezentacji wygłoszonej przez Michała Rybackiego, był wykład Grzegorza Stencela z Instytutu Kolejnictwa „Badania eksploatacyjne zintegrowanej nawierzchni kolejowo-drogowej TINES®LC-L”.
 

Temat szczegółowo przedstawił Michał Rybacki z  TINES w prezentacji „Badania eksploatacyjne – stan techniczny elementów zintegrowanej nawierzchni kolejowo-drogowej – rozwiązania dla zidentyfikowanych problemów”.

 
 
W ramach sesji na 20-lecie TINES mieliśmy przyjemność gościć dr hab. inż. Juliusza Sołkowskiego · prof. Politechniki Krakowskiej, oraz mgr inż. Cezarego Ciesielskiego z  Politechniki Krakowskiej, którzy zaprezentowali wykład na temat „Różnice parametrów nawierzchni kolejowej w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych, efekt progowy i rozwiązania strefy przejściowej”
 
  • X edycja konferencji „Przejazdy Kolejowo-drogowe – inwestycje, finansowanie, rozwój”, 09.09.2024, Warszawa
  • Spotkanie branżowe podczas Targów InnoTrans, 24-27.09.2024, Berlin
  • II Ogólnopolska, Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „ Rozwój Kolei Dużych Prędkości w Polsce – HSRPL” , 28-30 października 2024 Łódź
  • Konferencja Naukowo-Techniczna Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy poświęcona nowoczesnym konstrukcjom nawierzchni szynowych, listopad 2024r., Warszawa
  • XXII Konferencja Naukowo-Techniczna Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP O/Kraków “Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym NOVKOL 2024” – temat sesji: „Bezpodsypkowa nawierzchnia torowa dla Kolei Dużych Prędkości”, 04-06.12.2024, Zakopane

PRODUCENT NOWOCZESNYCH SYSTEMÓW NAWIERZCHNI SZYNOWYCH